Oldtimer: Kontrola kosztów i ubezpieczenia

Stary metalowy na czterech kołach jest trendy. To sprawia, że ​​nie tylko jego popularność, ale również w cenie bardziej niż kiedykolwiek czuł. „Nie jest już tylko Podejrzani jak wielkich kotów z Coventry, strzały szybko Schwaben lub gwiazdy krążownika znikają w nieosiągalnych obszarów cenowych”, napisał niedawno dziennik handlową „Rynek klasyczny samochód” i narzekali, „Bullis stały się zbyt drogie, kaczki ustawić wysoki lot, a także w stanach nie ma prawie aukcja, która nie wymaga wczesnego Toyota Land Cruiser. "
W rzeczywistości: „Dla staruszek wzywa oldie ale zależy wszystko” Johann Wolfgang von Goethe prawdopodobnie opuścić dziś jego Gretchen powiedzieć, że będzie zmieniać adaptacji „Fausta” z czasów współczesnych. I to już nie tylko kolektory z głębokimi kieszeniami i hobbystów z czarnymi paznokciami, którzy odkryli ich miłość do antyków czterokołowych. Tymczasem spekulanci skorzystać z minionych epok na lot do ciał rzeczywistych wartości.

Tanie ubezpieczenie dla klasycznych samochodów

Ogromne koszty dla podatków i ubezpieczeń wszyscy nie należy się obawiać. Wręcz przeciwnie. Zatem roczne koszty podatku są początkowo bardzo skromny, pod warunkiem, że pojazd ma upragnionego H nakładki na przedni i tylny. Dzięki tej tablicy rejestracyjnej zabytkowy pojazd jest klasyfikowany jako opodatkowania kulturowego i korzystne. Ale tylko wtedy, gdy ma co najmniej 30 lat, inspekcja techniczna minęło, może mieć oryginalne lub współczesne wnętrza i dobry stan konserwacji. Ponadto, silnik przynajmniej z tej samej serii muszą zostać zmodernizowane 30 lat lub w ciągu pierwszych dziesięciu lat. Raport sugeruje dla samochodu z 100 euro. 191.73 euro mają kontrolować następnie corocznie z powodu - bez względu na to czy jest to Mercedes SSK lub Volkswagen Beetle. Pojazdy z H płytek mogą być również przemieszczane w strefach ochrony środowiska, gdzie stosuje się w inny sposób, warunki, plakietkę środowiska nie jest konieczna.

Volkswagen beetle (1966).

Volkswagen beetle (1966).
Copyright: Auto-Medienportal.Net/Wikipedia

Ponieważ można założyć, że normalnie odpowiednie pojazdy są szczególnie ostrożne i rzadko porusza wiele firm ubezpieczeniowych oferuje specjalne roczniki taryf na korzystnych warunkach. Jednak zwykle pod pewnymi dodatkowymi warunkami. Na przykład, wymaga specjalistycznej OCC Assekuranzkontor z Lubeki jak większość jego konkurentów, oprócz klasycznych samochodów, samochód codzienny wykorzystanie oldies jest wykluczone dostępny do codziennego użytku w gospodarstwie domowym, a tym samym do prywatnego garażu lub zadaszenie musi być obecny. Jego kierowca musi być starsza niż 23 lat, przebieg nie może przekroczyć 10 000 kilometrów w ciągu roku. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest dostosowana do pojazdu i rozpoczyna się 59.50 euro rocznie, to samo odnosi się do częściowego pokrycia z 150 euro nadmiarze, wychodząc z 47.60 euro, z pełnym ubezpieczeniem&# 8230;

Bookmark the permalink.