Souvislosti: Dlouhý umírání MZ

Krátce před koncem slyšel další německý značku motocyklu na existenci: Muž, motocyklů a jízdních kol GmbH, poslední zbývající 40 zaměstnanců poslali domů. Kdyby to přijít? - Po pádu Berlínské zdi a sjednocení je tradiční značka se zdálo, aby se vešly odhodlaný s cennými DKW kořeny pro úspěšnou kariéru, aniž by plánovaná pout hospodářství. Od začátku, ale ona byla v neznámém stavu konkurence - by měly bránit rychlému MZ-start do tržní ekonomiky - jak brzy to dopadlo. MZ měl něco, co BMW ne. Zoff byl nevyhnutelný. A nakonec vítěz.

Radost však netrvala dlouho. Že o „VEB motocyklu Zschopau“ by dojezdem žádné další motocykly, bylo logické po skončení NDR. VEB přežil svou užitečnost. Není důvod truchlit. To se stalo vážným pouze tehdy, když západoněmecký Treuhandanstalt plán restrukturalizace - představil „zabezpečit konkurenceschopnost“ MZ, který byl odmítnut vedením Zschopauer práce - jak to bylo voláno. Vyzve instituci hrozil za předsednictví ženy, která brzy udělal trochu čestný název, k likvidaci společnosti v polovině roku 1992. Tato žena, Birgit Breuel zdálo se, že chce ztrácet čas. V Zschopau uhodli jste tak jako tak, že věci zasáhl.

Bange Do neuvažuje. Přesvědčeni, šel zbývající pracovní síly v roce 1991, aby se stejně jako dříve pravidelných a spolehlivých motocyklů na kolech - a to i po motocyklu Zschopau pro cyklistické tovární (muž) byl přejmenován. Z VEB GmbH. Jehož administrativa přestěhovala do sousední vesnice Hohndorf 1,993th Po únoru 1994, poslední motocykl v tradičním Zschopauer práce byl sjel z linky, dva-načasování 125 „Saxon sportovní hvězda“, byl také přesunula výrobu do Hohndorf. Kousek po kousku, byla vytvořena celá řada nových modelů, které jsou stále více rozšířily. Včetně prvního čtyřtaktní MuZ byly - pokřtil „Scorpion Sport“ a „Silver Star Classik“ s motorem 660- nebo 500 cm3 válce.

ale kdo ví, že dnes již existoval jednoválcový čtyřtaktní motocykl se značkou MZ dobách NDR! To je na tento stroj záviselo převážně na přelomu osud značky. Jeho vznik vděčí kolo z příkazu východoněmeckých úřadů. Vzhledem k tomu, MZ dvoutaktu nebyly neschvaluje žádné stroje policejním doprovodem letky se svým namodralým vlečkou v dlouhodobém časovém horizontu, který musel doprovodit čas od času sedanů se státními hosty, MZ konečně dostal navrhnout „bez kouře“ čtyřtaktní motor pro takové mise objednávky. Pak takové vozidlo, nazvaný „doprovod“ v Zschopau bylo&# 8211; MZ. 500 cm3 Rotax motor. Chcete-li skutečně předpokládá použití stroje nepřišel. Obrat byl rychlejší.

MZ využil příležitosti a jel od nynějška vývoji tohoto čtyřtaktním motorem s civilním oblečení dopředu. Byli přesvědčeni, že sportovní jednoválcový čtyřtaktní motor, proto přichází s MZ-štítku jistě mít příležitosti na trhu motocyklu. Mošt vidět také BMW cestu. Hned 27 hp platí, střízlivý „MZ 500 R“ byl pokřtěn v roce 1991 dodáno stroj na „ozbrojené předmět touhy“ mezi Sasy a Bavorů jako „PS-Report“ uvedl v dubnu 1992.

Nyní, když světla konečně vyšel na Muž, je dost důvod opět k dog-and-cat situaci mezi MZ a BMW vzpomenout na počátku devadesátých let. MZ měl něco BMW V té době chyběla: low-cost entry-level stroji pro milovníky čtyřdobé. V té době sledoval „PS Zpráva“: „Tone a tempo při jednání s MZ jsou stále drsnější“ ten ‚důvěra‘, který - jakmile se ukázalo - bylo nesprávně tento pojem zcela v mnoha případech dát MZ - jako je ‚PS zpráva‘ v té době byl - „hromadně vydírat pistoli k hlavě.“ Poptávka: 12.500 prodaných motocyklů do 30. června 92! Nebo je to z neodvolatelné.

A tak dále jen „důvěrník ultimatum potřebné výbušnost přijal,“ psali jsme v té době, „předepsané Breuel & Co zastrašit společnost ve výši jedné další mimořádné důvěry a propagační Kromě adresu firmy: „GmbH i. L. „- druh anestetika pro vzpurný Zschopauer. Kdo by měl cítit touhu přijít s „společnost v likvidaci“ podnikat!

S chladným brzdění tohoto druhu by neměla nechat celou záležitost zbytek, tehdejší šéf BMW Eberhard von Kuenheim. V dopise federální vlády, byl velmi povzbuzující slova: „MZ stěží má podle našeho názoru skutečně látky &# 8230; Tam není ani vývoj oddělení, které je budoucnost slibně, natož, že konkurenční produkty jsou k dispozici. "

Mezitím zvěst přinesl službou šířily že u BMW Úvahy dát také navrhnout stroj jednoválcový pro začátečníky; spolu s Aprilii. "PS Report" žádal. BMW Motocykl bývalá tisková šéf Hans Sautter, potvrdil, na faxovém šetření v květnu 92: „Máme co do činění po určitou dobu s tématem“ začátečníky motocyklů BMW „Od prvních kontaktů s italského výrobce motocyklů Aprilia. Na začátku roku 1989, který byl vypracován v průběhu času konkrétního projektu spolupráce nápad, který se blíží k závěru. Cílem spolupráce mezi BMW a Aprilia je společný rozvoj vstupu motocykl BMW upravený 650 cm3 jednoválec motorem Rotax - přijímat a Aprilia (d !! A.). které mají být postaveny v Noale.

V pořádku? - V současné době pravděpodobně přesto. Ale teď je celá historie! Ani předpokládá čtyři stopování nadějí Scorpio anno 1994 s 650 cm3 motorem od Yamahy ani podrážděný-sportovní dvouválcový 1000s, jeden v motorkářského scéně uznávaný vlastní vývoj (117 PS), by mohlo zastavit předčasné iniciované pokles Zschopauer motocyklu tradici.

Nyní již není MuZ. Pohybující se zkušenost smyčka dlouhodobě zavedené německé značky motocyklu od zdi a sjednocení je u konce po posledním majiteli, malajský investor Hong Leong Industries, hodil ručník do ringu. Prodej a příjmy nemohli splnit, stěžuje si ten, kdo vstoupil do obchodní konec Muž z roku 1996 tak, aby - jak uvedl - společnost během deseti let zpět do významného evropského výrobce motocyklů, aby se. 2006 by mohl být Hong Leong měli pamatovat projektu.

Dokonalou přesností s obchodním úkolem nyní ukončen v roce 2008 došly závazné lhůty pro financování ze Svobodného státu Sasko, která tekla rok do Zschopau. Shoda uzavření obchodu a zastavení financování pramen Samozřejmě reiner Zufall!

Jistě, sjednocení restart ze světoznámých motocyklů z Krušnohoří nejsou podporovány chyby managementu a dočasné pracovníky náborové chyby v řízení. Nový, do roku 2004 Úřadující šéf zjevně spoutaný další vášně. Žádný člověk potřebovat, ale jeden MP, řekl jednou.

Za předčasné ochrnutí značky MZ, což v konečném důsledku vedlo k pomalé smrti, Zschopauer výrobci motocyklů dosud postaráno o sebe. Naopak! Přetrvávání s nimiž by se používá pro pokračování úspěšné německé značky motocyklu zůstává, obdiv stojí za to. Útoky, které byly MZ, pocházeli z různých směrů, z vnějšku. Špatná zpráva od Platt make mluví.

(Převzato z nejnovějšího vydání průmyslu informačních služeb PS automobilovém Reporter)

Bookmark the permalink.