Test Honda Civic 1.8 i-VTEC Lifestyle – Minulé století

Jeden z Honda Civic je určitě: odlišná. To začíná s futuristickým vzhledem, přizpůsobovacího kokpitu, a končí s motorem, který zvedne se s variabilním časováním ventilů proti trendu turbo nuceni indukce.

optika

Test Honda Civic 1.8 i-VTEC Lifestyle - Minulé století

Jako sportovní as Civic je k dispozici, 1.8 i-VTEC není.
Copyright: auto.de

Honda Civic jsem se sem dostal do zkušebních působí jako vypadával času. Dříve, vnější styling a kokpit mohlo zdát futuristický, nyní práce dává Civic s sebou stejný pocit jako důsledek „Star Trek: The Next Generation“; takže proto v této době představil budoucnost. Ale zatímco Picard a Co. zablikala před 27 lety poprvé na malé obrazovce, Honda Civic vidí pouze od roku 2006, jako je tato, jak to vypadá dnes. Z vnější strany, devátá generace byla zneškodněna koneckonců něco, co se dříve souvislých světelných jednotek na zadní a přední straně poněkud konvenční. Takže Civic, zatímco ještě velmi odlišné od zbytku, ale stojí za to vidět.

interiér

Na rozdíl od interiéru. I když si uvědomíte, že Honda se zavázala snadnost použití v současných modelech, ale neobvyklý vzhled zakrývá to. Příliš mnoho reklamy a příliš mnoho různých tvarů a barev prostě zmást příliš Honda nováčka, což by mohlo také vysvětlit velmi zvládnutelné prodeje. Vzhledem k tomu, po tom všem, co to říká? Farmář se nepohybuje, že neví. Nebo něco podobného &# 8230; Proto tytéž staré německé modely prodávají tak dobře, ve kterém generace vypadá mírným faceliftem k výše uvedenému.

Test Honda Civic 1.8 i-VTEC Lifestyle - Minulé století

Vzhled a dojem z kokpitu již nejsou vhodné.
Copyright: auto.de

To vše dělá druhý pohled skoro v kokpitu Honda Civic smyslu. Velký zakřivený displej na palubní desce, je asi digitálně zobrazí rychlost. Vzhledem k tomu, reklama byla dosud posunut nahoru, musí být pohled stěží přijata ze silnice. Displej head-up by bylo zbytečné. Barevné světlo pruh vpravo vedle něj mění v závislosti na stylu jízdy, barva zelená ( „příkladná ekonomická jízda“) - na tmavě červená ( „stará vedoucí noha!“). Dokonce i palubní počítač, který je jinak někde vymačkané mezi tachometrem a otáčkoměrem, se znovu našel. Ať už to bylo nutné urychleně, kulaté přístroje s modrými šupinami, bílými číslicemi a symboly v červené, bílé a zelené běhu je diskutabilní.

Platzangbeot

Za tímto účelem se Honda Civic Square, a to i v případě, že se ani další výrobci na mysl. To znamená, že sedák zadního lavice lze sklopit, takže dostatek prostoru pro dvě jízdní kola vznikly, pokud jste odstranili přední kola. Přesto stojí v zadní části Honda Civic - za nezanedbatelnou nákladovou hranou - 467 litrů úložného prostoru je k dispozici; Top hodnota v kompaktní třídě. Máte-li složit na zadní straně zadní lavice classic, aby se vešly celkem 1.378 litrů v pětidveřové Hondy Civic.

ovladatelnost

Test Honda Civic 1.8 i-VTEC Lifestyle - Minulé století

Důmyslné: Sedadla Magické
Copyright: auto.de

1,8-litrový i-VTEC zážehový motor v mém textu autě dokonale ladí s mým dojem interiéru. Protože zatímco celý svět je v nebezpečí, že se propouštění a nuceným větráním, kde jsou první tříválcový turbos dokonce v business třídě v křídlech, Honda i nadále volně dýchat Civic. Ve své 1,8-litrový motor, Japonci spoléhat na variabilním řízením ventilů místo turbo. Výsledkem je, že motor by měl teoreticky vyžadují méně údržby (který do 14 dnů nebyl opravdu testováno) a dokonce v dodávce elektrické energie. Kromě toho je motor nižší poptávka vrchol by musel mít, když přijde čas správně k věci. Ve skutečnosti se však benzínový motor vyvíjí svůj výkon zcela harmonický, jeho maximální dosáhnout pouze na 4300 ot / min

Nicméně Civic dělá velký benzínový motor dynamicky řízené docela zábavné. Protože zatímco Japonci tlačí na 132 kg těžší naftou pod kapotou v ostrých zatáčkách, spíše než přední kola, zážehový motor cítí mnohem agilnější. Podvozek dělá dobrou práci tady, a také pětidveřový bude vypadat dobře na adaptivní šoku z kombinace. Obecně Honda měli obrátit některé šrouby tak, aby veteráni Japonci nemají příliš dostane všechny za sebou. Vzhledem k tomu, konkurence v kompaktní třídě je tvrdší než kdy jindy. A zatímco mnoho konkurentů zářit současné techniky a optiky, Honda Civic vypadá trochu zbylo z minulého století.

Specifikace Honda Civic 1.8i-VTEC

Pětidveřové kompaktní vůz
Délka / šířka / výška (m):4,32 / 1,77 / 1,47
Rozvor (m): 2,60
motor:Čtyřválec in-linka benzínový motor
výtlak:1798 cc
energie:104 kW / 142 k při 6500 U / min.
max. točivý moment:174 Nm při 4300 ot / min
Maximální rychlost:215 km / h
akcelerace 0-100 km / h:9,6 s
Test-Spotřeba:7,5 l / 100 km
Spotřeba Výrobce:6,1 l / 100 km
CO2 Výrobce:145 g / km
Emisní limit:EURO 5
Energetická třída:D
Hmotnost / nosnost
Prázdná hmotnost:1336 kg
. Hrubá hmotnost:1750 kg
Užitečné zatížení:414 kg
boot kapacita:467 &# 8211; 1368l
Základní cenaod 16.950 euro
Cena testovací auto:30,550 €
Odhadované náklady na jeden rok
taxa:106,00 Euro
paliva:1767.00 €
odpisy:4582.50 €
Celkové roční náklady:   6455.50 €
* Náklady za rok se skládají z nákladů na pohonné hmoty, silniční daně, ztráta imputované hodnoty (15 procent p. A.)
** Náklady na pohonné hmoty na 1,55 eur / litr benzínu super a ročním proběhu 15.000 kilometrů
Bookmark the permalink.