Fahrbericht Fiat Tipo Combi 1.6 Multijet Lounge: Znamená to musí být vždy Premium?

Není-li to vyhlášení války: Více než 5000 eur mezi realizační cenou kombinace Fiat Tipo a Golf Variant. Samozřejmě, že existují i ​​jiné rozdíly, ale stojí za to, že částka? Kdo potřebuje, aby se na to dívat peníze by také měla riskovat pohled na italské rodinné auto z celého Turecka.

Fiat Tipo: Kombi bez prémie pečeti za nejlepší cenu

Fiat Tipo kombinace.

Fiat Tipo kombinace.
Copyright: Auto-Medienportal.Net/Axel autobusy

Je to už asi 22 let od poslední Fiat Tipo svitkové jmenován k zákazníkům. S obnovou slavné jméno modelu italské firmy je nyní zahajuje útok na kompaktní třídy. A samozřejmě víme, že v Turíně, na čem záleží cenový citlivý zákazníky. Praktický a úsporný vůz by měl být mít správné vybavení, a navíc, že ​​se hodně zavazadel. Design a triky? Zdarma! Předpokládaný pečeť kvality „premium“, je co nejupřímněji jedno.

Jeho vlastnosti jako užitečný společník přes den by mohlo být v tomto testu, je Tipo 120 koní dieselovým motorem. 1,6-litrový čtyřválec prokázal svou stabilitu a spokojenost dokonce v některých jiných modelů skupiny. Se 320 Nm maximálního točivého momentu slibuje výrobce asi 1,400 kilogramu pětidveřový model s přiměřeným množstvím temperamentu.

Není efektní, ale velmi příjemné na exteriéru se doporučuje. Přední strana má self-vědomý je široká a uzavře s černými plastovými mřížkou diamantů nemá žádnou z malého vozu skromnost, který byl po mnoho let charakteristickým znakem produktů Fiat. Černá malované B-sloupku a rozdělen do čtyř segmentů oken táhne silueta, ocas s Dělená zadní světla lze stejně dobře pocházet z kombinací asijského původu. Nakládací hrana je potěšující nízká 65 centimetrů a klapka otevírá světlou výškou 1,87 metru.

Kompromisů v kvalitě &# 8211; ale s velkým kmenem

Fiat Tipo kombinace.

Fiat Tipo kombinace.
Copyright: Auto-Medienportal.Net/Fiat

Touha mít spustit Tipo s cenou ve svém druhém životě, kokpit odráží. Ačkoli to je navržen tak, harmonicky a praktické využití ve velkém měřítku z plastových dílů, ale byl zjevně není třeba se vyhnout z důvodů nákladů. Pokud jde o zpracování a vnímanou kvalitu krokem vpřed je nepochybně uspěl, i když tu a tam pro zlepšení může ještě být viděn. Spona pro přední sedadla je tak hluboce vhodné, aby středová loketní opěrka znemožňuje tam cestu. Police - pro rodinný vůz velký význam - je nepřeberné množství. držáky na lahve ve dveřích jsou na svém místě, 1,5 litrových nádob, ale ohromen. Že postrádá stolice boční stabilitu, sotva znatelné, protože Tipo není v pokušení kus křivky lovu.

Kde si můžete ještě ušetřit malé množství, Fiat ukazuje víčko palivové nádrže. Stejně jako existují již praktikuje Ford nějakou dobu, je za dveřmi, žádné další zajišťovací víc. Čtyři dveře jsou velké velikosti a dokořán, takže první krok je snadné. Není sice tak prostorná jako přední strana je prostor v zadní části, ale to se neliší od situace v soutěži. Tam je spousta loktem místnosti a úložným prostorem pro kolena dospělých je přijatelné.

Kdo je vidí blíže k trupu budou muset uvědomit, že demontáž a montáž krytu zavazadlového prostoru běží někdy něco hakelig. V případě, že slepý z cesty, nesmírně vnímavý doprava zásobník je viditelná. S 550 litry (s pětimístný design) patří mezi největší v tomto segmentu. Opěradla zadních sedadel jsou v poměru 40: 60 rozdělena a sedáky odděleně zatahovací. S několika jednoduchých kroků k vytvoření 1,60 m dlouhý nákladový prostor s plně rovnou podlahou. On je mezi podběhy nohou široká a může pojmout až 1650 litrů. Užitečné zatížení je takový, že pět cestující mohou ještě nést asi 100 kg zavazadel. Pod podlahou zavazadlového prostoru je stále prostor pro drobnosti.

Fiat Tipo spoléhá na vysokou úroveň komfortu a bez zbytečného zařízení

Fiat Tipo kombinace.

Fiat Tipo kombinace.
Copyright: Fiat

Když Tipo je nejpohodlnější zařízení na „Lounge“, a to přináší následující údaje se továrna: Disky z lehkých slitin o velikosti 16 palců, automatická klimatizace s pylovým filtrem, dotykový rádio s 7-palcovým displejem, USB a AUX, světelné a dešťové čidlo, mlhovými světly natáčecí světlomety, centrální zamykání, elektrické ovládání oken, rychlost-kontrolní systém, přední středová loketní opěrka, zásuvka 12 v v zavazadlovém prostoru a interiérového auto-stmívání zrcátka.

Testovací vůz byl k dispozici s koženým čalouněním (+ 990 Euro), zadní parkovací senzory, navigační systém a zpětné kamery (dohromady 1990 eur) a centra pro nouzové brzdění, omezovač rychlosti a adaptivního tempomatu (přidat. 600 eur), za předpokladu. Za 26,570 eur pak máte skoro všichni na palubě, co ceník ponese, protože high-tech Huberei jiný výrobce kompaktní vůz není Fiat. Ani LED světlomety i elektricky ovládaná sedadla jsou v nabídce, a to buď Adaptivdämpfer.

V převodovce nesmíme se spokojit pouze s šestistupňovou manuální převodovka. Mezitím, dvouspojková převodovka je k dispozici. Manuální box je čisté překlady, běží hladce ulicemi a půjde dobře s dieselovým motorem o objemu 1,6 litru. Při zrychlování zvýšení točivého momentu je jasně patrný ve druhém a třetím rychlostním stupni, hladina hluku je velmi omezená. Až šestku na purrs čtyřválcové tiše vysoké, hluk větru je dominantní a nejvyšší rychlost je zájem není opravdu jedna. Jen 191 km / h (měření GPS) tam byli v testovaném voze devět kilometrů za hodinu menší než list slíbil.

Tato skutečnost neplatí to, co slibují specifikace, víme víc o spotřebě pohonných hmot. A kdo předpokládá, že 3,7 litru dosáhne 100 kilometrů v každodenním životě, pravděpodobně také věří iv Santa Claus. Dva litry více tam v této testovací jízdu. To zní jako hodně, ale pohledu při otevření jiný účet: S katalogovou cenu 21,450 euro je Tipo je přesně 4625 euro za srovnatelný motor Golf Variant. Na ukončení této částky v palivu kolem, jeden přijde na malý italský kolem dvakrát po celém světě.

Závěr: „chléb-a-máslo car“ není sprosté slovo, zvláště ne, když to bylo tak rozumný, praktický a všestranný jako kombinace Tipo. Dokonce i v případě, že vůz nemůže splnit každou potřebu, přesto nabízí dobrou hodnotu za peníze, apelovat jízdní výkony a vysokou úroveň komfortu.

Technická data Fiat Tipo Combi 1.6 Multijet Lounge

Délka x šířka x výška (m)4,57 x 1,79 x 1,51
Rozvor (m)2,64
motorR4 turbo diesel, 1598 ccm
energie88 kW / 120 k při 3750 U / min
Max. Krouticí moment320 Nm při 1750 ot / min
Maximální rychlost200 km / h
Zrychlení 0-100 km / h10,1 sec
ECE průměrná spotřeba3.7 litrů
spotřeba zkouška5,7 litru
 efektivnost A +
 emise CO2 98 g / km (Euro 6)
 Pohotovostní hmotnost / nosnost minuta 1395 kg / max. 475 kg
 boot kapacita 550-1650 litrů
 Základní cena 21,450 €
Test cena vozu26,570 €
Bookmark the permalink.