Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude

Ingo Koecher &# 8212; optimalizace nákladů hraje významnou roli ve všech výrobců. Takže každá automobilka má svou vlastní sadu, postavená na stejném podvozku vždy s různými konstrukcemi nových modelů. S kompaktním voze EVALIA Nissan představuje svůj nejnovější model. Vůz je založen na platformě B, který je již nainstalován na Nissan Juke skupině.

Nade vší Premium Attitude

Premium nebo ne, existuje celá řada lidí, kteří prostě potřebují auto. Je spolehlivá, prostorný a cenově ne v dimenzích dvojdomku. jednoduše zastavit jen jeden vůz, nic víc a nic méně.

Je s to poptávka začíná Nissan Díky svým kompaktním voze EVALIA. Zde se však Japonci jít ještě o krok dále a položit otázku, proč název „rodinné auto“ je synonymem dnes s vozem, který má málo nabídnout více než jen čtyři kola a volant. S EVALIA bude bránit v segmentu cenově dostupných rodinných vozů Nissan tento „ochuzení“. To znamená, že kompaktní van, který je vybaven začíná s 81 kW / 110 k benzínu a, na 19,480 eur. Je zřejmé, protože cena je také seznam možností. Na kterých navigace a multimediální balíček Nissan Connect najít, rozhraní USB, iPod a Bluetooth Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude

Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude
Copyright: auto.de

stejně jako tempomat a rychlosti, dvěma dalšími samostatnými sedadly pro skládání třetí řadu sedadel a ventilací pro 800 eur a metalíza pro 350 eur navíc. to bylo&# 8217; s.

pohonné ústrojí & zařízení

Řada zahrnuje posilovač řízení, stabilizace podvozku ESP, ABS brzd s protiblokovacím systémem, šest airbagů, posuvné zadní na obou stranách, stejně jako klimatizace a centrální zamykání. Pod kapotou inline čtyřválcové motory. Pro výběr 1,6 l benzínový motor náš testovací vůz je 81 kW / 110 k s manuální převodovkou pětistupňovou, jakož i dvě 1,5-turbo-dieselový motor s 66 kW / 90 PS a 81 kW / 110 hp s ručním pěti- nebo šesti-rychlostní manuální převodovkou.

řidičský

Jeho kořeny do workhorse NV200 Nissan EVALIA nepopírá. Nicméně, vykazují rozdíly jak upgradovat s hliníkovou obloukovou mříž, okna písmo boku a víko zavazadlového prostoru, že se jedná o kompaktní van série a ne van. Podrobný pracovní pokračuje v interiéru. Zatímco NV200 splňuje všechny funkční požadavky, středovou konzolu přístrojové desky a dveří s aplikacemi, které mají být modernizovány v hliníkovém vzhledu na EVALIA. Kromě toho, tříramenný volant je obklopen rovněž provedeny v hliníkový vzhled sponou.

Všestranný viditelnost v japonštině Je vhodný pro všechna sedadla. Příjemné je mírně zvýšená místo k sezení. je ve spojení s kompaktními rozměry 4400 mm na délku a 1,695 mm na šířku mírně Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude

Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude
Copyright: auto.de

Manipulace v městském životním prostředí zaručené. Kromě toho je flexibilní interiér se rovná jakékoliv běžné situace. S velmi malým úsilím, objemové zatížení být ohýbáním a složit dopředu ze zadního sedadla od 900 až do 3100 l expandovat. V užitečném zatížení je však třeba zajistit, aby nedošlo k překročení maximálně 490 kg. Počínaje Van konceptu nosnost podprůměrnou minimum. Vzhledem k tomu, dokonce i sedm cestujících 70 kg hmotnosti není větší prostor pro zavazadla.

Vybavená byla naše testovací auto jen s benzínovým motorem. In-line čtyřválec s 81 kW / 110 PS byl spojen s manuální převodovkou pětistupňovou. Uvnitř městských omezení benzínu za předpokladu dostatečného výkonu. Poskytnuté, sprinty proto není možné, protože průměrný rozsah otáček pak musí rychle opustit nahoru. To zase nevyhnutelně povede k vyšší než průměrné spotřeby. Ale buďme upřímní: Kdo mi prosím být Nissan EVALIA nastaví, když chtíč ve svém sedadle brute tlak? Zde Nissan nabízí GT-R, auto.de uvedený na stíhačce silnice.

Ale zpět do rodinného vozu. Během EVALIA udělal docela dobrou postavu ve městě, budeme doufat trochu více síly na výlet cross-country, zejména přál pro šestý převodový stupeň. Vzhledem k tomu, že Japonci začíná s pěti převody rychle pracovat mimo středního rozsahu otáček. Náprava nabízí tu naftu s šestistupňovou manuální převodovkou.

Kromě zjemnění spotřeby her Při koupi auta stále významnější roli. Zvlášť v případě, že má být rodinné vozidlo. Protože pak člověk nemusí řídit auto na Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude

Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude
Copyright: auto.de

být viděn, ale dostat z bodu A do bodu B. A bar vše premium Attitude, ale vždy udržet náklady na mysli.

spotřeba téma

Nissan je spotřeba EVALIA průměrně 7,3 litru na 100 kilometrů. Tato hodnota nám nedosahují. V obraně je třeba poznamenat, že v zimě odvedl svůj díl, aby se zasadila něco ve spotřebě vzduchu. Pro něj není žádným tajemstvím, že teplo stojí peníze. Ale i když jsou sedadla obě přední sedadla byla na maximu a optimální byl také vyřazen z vytápění, spotřeba 9,8 litru na 100 kilometrů určených nás by měl být o něco nižší. Zejména proto, že jsme se posunuli vůz pro jeho zamýšlený účel a jeho prázdná hmotnost je 1.490 kg se, že normální kompaktního vozu la Toyota Auris nebo Hyundai i30.

Zde Nissan EVALIA nedokázal přesvědčit. V tomto okamžiku vypadá auto.de nevyřízené. Vzhledem k tomu, cílová skupina má určité náklady, zejména spotřebu a údržbu, v mysli. A 2,5 spotřeba litrů na 100 kilometrů, nejsou v pořádku, v našem odhadu.

závěr

Nissan sám přiřadí EVALIA svoji obchodní divizi vozidla. Výrobce však není pneumatiku, kterou lze přičíst kompaktních van zatížení charakteristiky automobilů. Například, snadná manipulace díky kompaktní Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude

Test Nissan EVALIA 1,6 Levná rodinný vůz za dnešní Premium Attitude
Copyright: auto.de

Rozměry nebo dálkové zkušenost, že není „bussig“ ale „kompaktig“ Nissan tomu říká auto-like, a to buď. auto.de se hodí ve všech ohledech: především si zaslouží titul „Cenově dostupný rodinný vůz“ Nissan EVALIA ve oprávněně našeho názoru. Zde japonské skotačení na trhu mezi Peugeot Tepee nebo Fiat Doblo, kteří to zkusit jako Nissan propojit Vankonzept s lehkou manipulaci vozu.

A kompaktní van nabízí mnohem více než jen čtyři kola a volant. S Japonci, rodina obdrží víceúčelové vozidlo, takže kompaktní vůz, který si zaslouží své jméno. Tak to může být fünfsitzig, jako obyčejný kompaktní vůz v běžném vkládání. Upgradovat na sedmimístné se dvěma dalšími samostatnými sedadly ve třetí řadě, bude rozšířená rodina snadno přizpůsobit a zadní sedadla sklopit dolů, EVALIA lze rychle přeměnit na plný kamion s minimálním úsilím. Takže ve skutečnosti multi-purpose vehicle. A celá tam je ještě za atraktivní cenu.

Jedinou nevýhodou vypadá auto.de významný nárůst spotřeby benzínu singlu série. To by mělo zhoršit poněkud celkové nadšení pro budoucí Evaliisti. A v neposlední řadě proto, že je v cílové skupině je segment zvlášť citliví na cenu. Ve všech ostatních oblastech auto.de Nissan EVALIA hodnocené ale s dobrým.


Hodnocení &# 8211;
Nissan EVALIA 1,6


Design exteriéru2.1
Interiérový design2.1
multimediální2.1
navigace2.2
řidičský2.3
  
Náklady za rok * 
  
Kupní cena Zkušební vozidlo21,330.00 €
Náklady na pohonné hmoty **2263.80 €
daně150,00 euro
znehodnocení3199.50 €
Celkové roční náklady:   
5613.30 €
  
Výsledky testů / Celková známka:  
2.3
  

* Náklady za rok se skládají z nákladů na pohonné hmoty, silniční daně, ztráta imputované hodnoty (15 procent p. A.)
** Náklady na pohonné hmoty na 1,54 eur / litr E10-benzinu a roční najeto 15.000 km

List Nissan EVALIA 1,6
  
pěti nebo sedmi-sedačková Van kompaktní třídy, posuvné za na obou stranách, pohon předních kol
  
Délka / šířka / výška:4400 mm / 1695 mm / 1850 mm
rozvor:2725 mm
  
motorIn-line čtyřválcového
výtlak:1598 cc
energie:81 kW / 110 k při 6000 otáčkách za minutu
max. točivý moment:153 Nm při 4400 otáčkách za minutu
maximální rychlost:165 km / h
  
spotřeba 
test (Průměr):9,8 l / 100 km
Emise CO2 Test:297,7 g / km
Výrobce Spotřeba informace:7,3 l / 100 km
Výrobce emise CO2 specifikace:169 g / km
Emisní limit:euro 5
  
zařízení
(Výběr Series):
šest airbagů, stabilizace podvozku ESP, protiblokovací systém ABS, posilovač řízení, zadní posuvné dveře na obou stranách, klimatizace, centrální zamykání
  
Hmotnost / nosnost 
Prázdná hmotnost:1490 kg (jako sedmimístné)
. Hrubá hmotnost:1980 kg
užitečné zatížení:490 kg
Hmotnost přívěsu brzděného:1100 kg
Hmotnost přívěsu živelně:640 kg
Přípustná hmotnost nose .:44 kg
Povolené zatížení střechy .:100 kg
boot kapacita:900-3100 l
  
ceny 
Základní model:z 19,480 EUR (vč. 19 procent DPH.)
testovací auto:21,330 EUR (vč. DPH 19 procent).
top model:z 21,870 EUR (vč. 19 procent DPH.)
Bookmark the permalink.