Zkušební Ford Fiesta EcoBoost – K 1,0 litrový dělová koule

Už je to pár let, co jsem naposledy měl tu čest času s Fordem Fiesta. Mezitím se toho stalo, malý Cologne přijal facelift a nový &# 8211; uznávaný tříválcové na palubě. Důvody jsou dost víc, přesto znovu vzít Ford Fiesta třikrát do hrudníku.

Se zavedenímZkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

současná generace modelu Fiesta učinily z malé auto skutečný poutač Ford. Štíhlé proporce, to drzé barvy. Pro Facelift Ford Fiesta znovu brousit to a chyběl seriálu Fiesta vzhled sportovního Ford Focus ST. Zřejmé, že Fiesta její lesk v „Race Red“ je dobře extrémní. Brání tomu, aby na první pohled, rozsah motor 65 &# 8211; 125 hp trim vzhled gutbürgerlich &# 8211; od 182 hp Fiesta ST sebe časů. Pro ty, kteří nechtějí to zas až tak sportovně &# 8211; a hodnotu a to především na pět dveře &# 8211; má 1,0-litrový tříválec Eco podporu bohaté na 125 hp. A přesně puttering v mém testovacím autě.

Nic se nezměnilo

V interiéru, má sám Fiesta pro facelift &# 8211; alespoň rozpoznatelný &# 8211; nic nezměnilo. Stále nejasné je Sony rádio s množstvím tlačítek a (prozatím) příliš malý displej na palubě. Z technického hlediska to &# 8211; V závislosti na vybavení &# 8211;Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

Nicméně, nyní vybaven hlasem aktivované komunikačních technologií technologie Ford SYNC. Ve spojení s mobilním telefonem Bluetooth tak, že již máte nouzové asistentku na palubě a můžete pohodlně vlastní hudební knihovny nebo internetové rádio proud přes překvapivě dobrý systém vozidla. Prostor je adekvátní v malém Fiesta třídy, pouze index zpět je dosti omezen malým zadním oknem. Kompaktní rozměry, ale já opravdu potřebují po krátkém také vybavena zadní kamerou vlastně nic víc.

ovladatelnost

Tolik k poměrně jednoduché, ale funkční interiér. Hodně čas jsem Ford Fiesta do zabudované 1,0 litru EcoBoost s 125 hp. Pro double přes &# 8222; Engine of the Year&# 8220; Četl jsem spoustu dobrých a během několika minut dole v centru pozornosti. V rozsáhlém víkendu tříválcového by nyní měla ukázat, co může, která mne zajímá především jako redukce velikosti Ford má vliv na spotřebu. Pro mnoho malých Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

Agregát akt rychle ohromen a jsou proto rychle z „držgrešle“ na „Saufkuh“. Pátek Nechám po práci v 17:30 do kanceláře a sednout za volantem Fiesty. S klíčem v kapse, dveře malého vozu lze snadno otevřít pomocí tlačítka na klice dveří řidiče a znovu zajistěte. Dokonce i poté, že může zůstat v kapse klíče, protože Fiesta také začne bezklíčové stisknutí jediného tlačítka.

Jednotka zní drsně, než by se dalo očekávat od čtyřválce. Nepříjemný buzz jiné tříválec Ford, nicméně ho vyhnal. Na třetím světlo provozu, zastavit motor ve Ford Fiesta dosáhl provozní teploty a lze jen stěží slyšel. Spotřeba, palubní počítač nejprve jasně uveden v dvouciferném po resetu &# 8211; Typické Studený start &# 8211; také rychle klesá a jde po opuštění městská oblast stále klesá. Krátce předtím, než dálnice, přistoupí se 4,7 litru na 100 km, a to i standardní spotřeby, což ukazuje na Ford 4,3 l / 100 km.

dynamické vlastnostiZkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

umístěte jsem na plynulost provozu a urychlení na doporučenou rychlost. S 130 km / h jsem vrnět útulné víkendového provozu na jihu A9. Vzhledem k tomu, Fiesta je izolováno pro třídu překvapivě dobře proti hluku zvenčí, což je také nadprůměrná zvukový systém je dodáván v Fiesta dobrým účinkem. Po téměř 80 km na dálnici I dal klapky a checke krátce spotřeba: 6,1 l / 100 km, a přestože jsem jel opravdu útulné. Dálnice není opravdu zdají být Fiesta, a to zejména proto, že Ford Fiesta daroval pouhých 5 kurzů. I když jsou řádně přeloženy, ale šestý převodový stupeň klouzat podél Fiesta bude jen dobře čelit na dálničních pasáží. Overland jsou 5 chodů, ale zase více než dostačující pro pohyb Fiesta střídmě. Alespoň pokud jste chtěli, protože. Vzhledem k tomu, v rychle se blížil S křivky jsem zjistil dynamické vlastnosti malého Kolín nad Rýnem, který může být ostrý zirkeln dokonce kolem úzkých zatáček. Navíc, silný zvuk vícejaderné motor, který prochází generátor zvuku do vnitřku Fiesta.

Tak jsem se ocitl vždy po ruce Jen jsem dost vysoko zapnout motor Fiesta v každé lokální východu a nyní robustní zvuk, než jsem se přesunout na pátý rychlostní stupeň i na plavbu na 100 km / h. Nicméně, průběh je extrémně negativní dopad na spotřebu. tedy můj zůstatek po zhruba 160 km pokles o 7,4 l / 100 km vystřízlivění. Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

Jak to teď jít do 21 hodin, ale stále mám více než 100 km Vzdálenost jít přede mnou a A71 je zcela prázdný, jsem dočasně přepnout svůj zelený svědomí, a chcete vidět, kde jsou hranice lži tříválcového. Takže ukazatelů až ve vlaku, po levé straně a dává mu.

Na strmé silnici, Fiesta je rychle se pohybující. Nejenže jsem překvapen, ale i řidič nákladního vozu Mercedes E-Class stanice, jak jsem raději s vrčí motorem na téměř 190 km / h za ním. Jsem ohromen. Dokonce i do kopce moc malým motorem, musí být rychloměr jehla dosáhne drží nad hranicí 170 km / h. Ale i při tak vysokých rychlostech Fiesta je v klidu sám zůstává unfazed nerovnostmi vozovky a je velmi dobré cestě. Tolik síly, jsem opravdu nemohl očekávat, benzínový motor 1,0 litru.

závěr

Předjímat negativní: Škoda, že plastická operace Fiesta ne tak daleko, šel už koupit malé auto z Kolína, v novém informačním systému. Jízdě dynamiku Fiesta ukazuje tolik konkurentů koncová světla, malý Kolín nad Rýnem je stále velmi unavený po silnici a zdálo příliš těžké. I byl překvapen 125 hp tříválec. Když náročné to bylo v mém testu očekává, že budou nad běžnou spotřebu. (6,1 l / 100 km namísto 4,3 l / 100 km). nicméně viní nečekanou dynamiku, která vyvinutý motor s přiměřenou rychlostí, spojený připomínající 5-válec v big brother Zaměření včerejška s robustním zvukem. Slabým místem v mém testu byl tak jasně lidský faktor. Vzhledem k tomu, držíte Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule

Zkušební Ford Fiesta EcoBoost - K 1,0 litrový dělová koule
Copyright: auto.de/Ford

Gasfuss trochu lépe pod kontrolou, než jsem to udělal, průměrná spotřeba je stále možné uvolnit stisknutím tlačítka o 1,0 litru dolů.

Můj závěr uznávaného Motor: Zcela stejně efektivní jako tříválcový chci být, on není. Nicméně, to je jasné, proč tak Ford mohl vstoupit dvakrát titul „Engine of the Year“ stejné. Vzhledem k tomu, na rozdíl od ostatních dvou a třemi válci, Ford Fiesta je vlastně &# 8211; ačkoli menší &# 8211; rozpoznat spotřebu paliva oproti srovnatelným čtyřmi válci. Přidejte k tomu, že verze 125 hp je také překvapivě kyselý ještě i spotřeba nebude degenerovat ani s rychlým jízdu. Pouze na dálnici, motor je příliš žízeň, ale zřejmě i proto, že Ford Fiesta závidět žádnou šestku zde. Na rozdíl od čerstvě zvedl Fiesta je skutečný doporučení navíc velmi pohodlné.

Review Ford Fiesta 1.0 EcoBoost Titanium

Design exteriéru

1.7

Interiérový design2.2
multimediální2.6
řidičský1.8
spotřeba2.2
  
Náklady za rok * 
  
Kupní cena Zkušební vozidlo19,230 €
Náklady na pohonné hmoty **1.509,75Euro
daně20,00 eur
znehodnocení2884.50 €
Celkové roční náklady:   
4414.25 €
  
Výsledky testů / Celková známka:  
1.7
  

* Náklady za rok se skládají z nákladů na pohonné hmoty, silniční daně, ztráta imputované hodnoty (15 procent p. A.)
** Náklady na pohonné hmoty na 1,65 eur / litr benzínu super a ročním proběhu 15.000 kilometrů

Specifikace Ford Fiesta 1,0 EcoBoost Titanium

Pětidveřový, pětimístný malé auto
  
Délka / šířka / výška (m):3,97 / 1,97 / 1,50
Rozvor (m): 
  
motor:Tříválcový benzínový motor
výtlak:1,0l
energie:92 kW / 125 k při 6.000Umdrehungen za minutu
max. točivý moment:170 Nm od 1400 &# 8211; 4500 rpm
Maximální rychlost:196 km / h
akcelerace 0-100 km / h:9,4 s
  
Test-Spotřeba:6,1 l / 100 km
Spotřeba Výrobce:4,2 l / 100 km
CO2 Výrobce:99 g / km
Emisní limit:euro 5
Energetická třída:B
  
zařízení
(Výběr Series):
Protiblokovací brzdový systém ABS s el. rozdělení brzdné síly elektricky nastavitelná (EBD), zrcadla a zahřívá, Berganfahrassistent, Elektr. stabilizační program (ESP) s regulací prokluzu (ASR), elektronické. Fensterhebr přední, centrální zamykání
  
Hmotnost / nosnost 
Prázdná hmotnost:1091 kg
. Hrubá hmotnost:1555 kg 
boot kapacita:295 &# 8211; 979 l
  
cenaod 8,850 €
Cena testovací auto:19,230 €
Bookmark the permalink.