Méně je někdy více – Proč lepší než 3 4-válec (část 1)

Menší, lehčí, méně: automobilový průmysl zná slovo pro toto pravidlo tří &Downsizing; # 8222&# 8220;. Termín znamená menších a lehčích a výkonných motorů se sníženou spotřebou paliva a nižšími emisemi výfukových plynů. Kreativní mozky objevili výhody tříválec, který je v rozmezí od 1,0 do 1,5 litrové motory o rozbít dominanci čtyřválce.

<> V části 2, budeme mít přehled o všech současných 3-válec na trhu pro vás <>

mají tři válcové motory Náklady šampion z Rumunska mají tříválec o prodeji: Dacia Sandero.© Dacia

Méně je někdy více - Proč lepší než 3 4-válec (část 1)
Copyright: Výrobce

v mikro a malé vozy mají hlavní slovo. S EcoBoost ve Fordu Focus vešli do kompaktní třídy 2012. BMW vyvinul první prémiový výrobce nabízet tříválec a transplantovány do nového Mini, která začíná valit v těchto dnech v autorizovaném. Stejný motor bude dělat v roce 2014 2ER v novém BMW Active Tourer provozu od podzimu. VW vybavila novou Polo s ještě levnější pracovní tři válce. Citroen, Peugeot a Toyota dal letos ve svých malých vozů i na modernizované síle tří hrnců. Také Levné mistři Dacia přichází s trojku. Co se děje v motoru? Může tři válce opravdu to, co dříve byly čtyři dobré a levné?

Menší, lehčí, lépe

Moderní automobil se vyznačuje nejen četné asistenční systémy pro zvýšení bezpečnosti zejména snahou o snížení hmotnosti od. Tak výrobci motorů podporovat úsilí na snížení spotřeby paliva, což vede ke snížení emisí CO2. Vzhledem k tomu, tříválec váží méně než srovnatelné Vychází se spotřebou 4,3 l: na EcoBoost tříválec Ford Fiesta.© Ford

Méně je někdy více - Proč lepší než 3 4-válec (část 1)
Copyright: Výrobce

Čtyřválec, přináší požadovaného snížení hmotnosti. Současně, jeho menší konstrukční objem zabírá méně místa, což je přínosem zejména malých vozů.

A vnitřní hodnoty? Leží v moderních tří válců s těmi konvenční čtyřválce. Ty se vyznačují poměrně vysokým výkonem a vysokým točivým momentem při nízkých otáčkách motoru. tak, aby se podobají charakteru dieselových motorů. A spotřeba paliva vede ve stejném směru. Odborníci nazývají tento vývoj &Downsizing; # 8222&# 8220;.

Geny A 6-válec

viz vývojářům Engine výhody tříválcový oproti srovnatelným čtyřválec v potenciálu úsporu paliva o pět až 15 procent a v lepší odezvu.V Mini Cooper A Přístroj tříválcový je motorové nafty a benzínu se.© BMW

Méně je někdy více - Proč lepší než 3 4-válec (část 1)
Copyright: Výrobce

Je také přichází s geny z šestiválce, který se stal pro střední a vyšší třídy stala symbolem hladký chod, příjemné akustické, vysoký výkon a znatelné točivého momentu. Polovina šestiválec ztratil to trochu, protože pořadí střelby za tři válce způsobuje také žádné rušivé setrvačné síly prvního a druhého řádu. S vyvažovacího hřídele uvolnit hmotnostní momenty mohou dominovat. Jeho zvuk má tendenci vrčet, které mohou, pokud je to nutné, transformovat dnešní zvukového designu v hudbě pro uši. Turbodmychadlo je součástí příslušenství moderní tříválcový, jakož i k přímému vstřikování paliva, které je na ní jemně regulovatelný řízení motoru požadovaných účinků je to možné.

průkopnický Inteligentní

První tříválcový motor o nedávné historii postaven Smarta z roku 1997. Byl to naprostý nedostatek prostoru, který nutil méně do válce. Tento motor skutečně prošel vývoj, ale ani jeden z nejlepších produktů svého řemesla. Současné tříválce 900 CC na 1,5 litru, nejvíce spoléhá na 1,0-litrové motory. Spotřeba benzínu za standardních podmínek, obvykle čtyři až pět litrů na 100 km, asi 100 g až 115 g CO2 / km. To jsou hodnoty, které byly dříve vyhrazeny pro vznětové motory. Moderní tříválcové dieselové motory, aby byl na standardní hodnoty spotřeby hluboko pod čtyř litrů nafty a méně než 100 g CO2 / km.

<> V části 2, budeme mít přehled o všech současných 3-válec na trhu pro vás <>

Bookmark the permalink.