Prezentace Citroën C4 Cactus: Magic Carpet na kompaktní třídě

Francouzsky láska květinovou jazyk, a proto je nový systém zavěšení kol, které Citroën v nové C4 Cactus představí nejen inovační komfortní prvek, ale může mutovat kompaktního modelu alespoň „kouzelný koberec“, který byl zaveden s DS v roce 1954 hydropneumatické nahrazuje.

20 patenty na suspenzi s progresivní hydraulický polštář

Citroën C4 kaktusu.

Citroën C4 kaktusu.
Copyright: Auto-Medienportal.Net/Wolfgang Groeger-Meier

V dobách strategií platformy, hydraulické odpružení již zapadá do celkové koncepce skupiny, která nyní zahrnuje všechna opatření, jako je „Citroën Advanced Comfort“, která je, aby se život na palubě mnohem pohodlnější. Konkrétně to znamená, že nová C4 Cactus, který nahradí řadu C4 příští rok, vedle nové zavěšení a zavedení nových míst s „pokročilým Comfort“, která je podle mluvčí značky je „jedinečné vysoké sezení a pohodlí jízdy“ přinést, ale to nemůže být dále ověřena při vzpřímené poloze v Paříži. To platí také pro „zavěšení s progresivním hydraulickým polštář“ pro inženýry značky podali 20 patentů.

Stejně jako u mnoha věcí v životě, nový systém zavěšení kol je založen na jednoduchém principu - ale člověk musí mít nejprve představu a následně realizovat. Zatímco konvenční pružný prvek tlumiče, pružiny a kombinovaný mechanický doraz, inženýři doplněné v Paříži, systému pro dva hydraulické polštáře, které přinášejí na obou stranách tlaku a vlak do hry, tak, že se suspenze pracuje v závislosti na zatížení ve dvou stupních.

Při nízkém zatížení pružiny a tlumiče společně ovládají vertikální pohyby těla, takže se neobejde bez podpory hydraulické polštáře. Nicméně, oni umožňují větší propružení a vozidlo, které slibují Citroën inženýry, plave jako „létající koberec“ přes asfaltu a dokonce i nedostatky infrastruktury.

V C4 Cactus lze nalézt nové jarní technologie

Citroën C4 kaktusu.

Citroën C4 Cactus s přeplněná a prostorný interiér, který vyzařuje hodně inovativního ducha.
Copyright: Auto-Medienportal.Net/Wolfgang Groeger-Meier

V kombinaci větší a silnější uvolnění tlaku pružiny a přestat pracovat s hydraulickými polštáři, které jsou zodpovědné za tlaku a vlakem. Zatímco mechanický doraz kompletně absorbuje energii a jen částečně odráží hydraulický polštář absorbovat energii a nosit ji tak, že není odskočit. Zároveň však neexistuje žádná diferencované programy pojezdu více jako hydropneumatické. Společně s nově vyvinutých sedadel, která zmírnit mimo jiné, zadní značka slibuje vynikající komfort v kompaktní třídě.

Nabízené je suspenze technika původně jen v C4 Cactus. Později jiný model série bude následovat, ale „pravděpodobně nebude nabídnuta létající koberec v malých sériích,“ řekl technik značky. Luxusní značky DS budou mít prospěch ze systému odpružení. SUV Aircross C5, který je v současné době prodávají výhradně v Číně, již objevily jako „létající koberec“. Po pařížském autosalonu v říjnu příštího roku, bude model role v Evropě na ulicích.

Revize však C4 Cactus ztrácí něco ze své originality. klasický kompaktní model, ve kterém pouze připomíná „Cactus“ v názvu modelu na původní „Street kovboj“, je nyní mimo rozlišovací městského crossoveru. Tyto Airbumps jako ochrana proti parkovací nárazy, a přesto nezaměnitelný projev uznání se zmenšil na designový prvek. Co zůstává, je čistý a prostorný interiér, který vyzařuje hodně inovativního ducha, ale opět není pravda, pro zadní boční okna, která lze otevřít pouze. „Naši zákazníci dosud nestěžoval, a tak jsme se nezměnily,“ vysvětluje šéf Citroën Linda Jackson, sklopného okna.

Jako pohon tří benzinu a nafty čtyři z čeho vybírat, který ještě není rozhodnuto, které motory jsou vybrány pro něž trh. 4,14 metru C4 Cactus (rozvor 2,60 m) byla také vybavena dnešních konvenčních řešení konektivity a asistenčních systémů.

Bookmark the permalink.